Skip to content

Від традицій давнини до сучасності...

(0960) 53-45-90

Вісім країн Америки забороняють електронні сигарети

Вашингтон, округ Колумбія, 25 серпня 2023 р. (PAHO). Завдяки нещодавній забороні на використання та продаж електронних сигарет у Венесуелі все більше країн американського континенту вживають заходів відповідно до Рамкової конвенції Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) про боротьбу проти тютюну. (FCTC) для захисту здоров’я свого населення від нових тютюнових виробів.

«Резолюція, яка регулює нові та нові нікотинові та тютюнові вироби у Венесуелі, є важливим кроком вперед для країни та регіону», — сказав д-р Ансельм Хенніс, директор відділу психічного здоров’я неінфекційних захворювань Панамериканської організації охорони здоров’я (PAHO). /ВООЗ). “Ми сподіваємося, що цей захід спонукає інші країни вжити заходів щодо цих продуктів, які викликають звикання, шкідливі та агресивно рекламуються щодо наймолодших”, – додав він.

Зараз 21 країна американського континенту певним чином регулює електронні системи доставки нікотину (ENDS), такі як електронні сигарети та вейпи. Вісім із них (Аргентина, Бразилія, Мексика, Нікарагуа, Панама, Сурінам, Уругвай і Венесуела) повністю забороняють їх продаж, а інші 13 частково або повністю вжили один або кілька регуляторних заходів. Водночас у 14 країнах ці продукти не регулюються.

У червні минулого року попередня постанова Міністерства охорони здоров’я Венесуели заборонила продаж вейпів неповнолітнім. Тепер постанова від 1 серпня забороняє «виробництво, зберігання, розповсюдження, обіг, комерціалізацію, імпорт, експорт, використання, споживання, рекламу, просування та спонсорство ENDS та електронних безнікотинових систем доставки (ENNDS)», а також їх «витратні матеріали», «аксесуари» та «тютюнові вироби з підігрівом».

Електронні сигарети є найпоширенішою формою електронних систем доставки нікотину. При використанні вони нагрівають рідину для створення аерозолів, які вдихає користувач. Ці «електронні рідини» містять нікотин, речовину, що викликає сильну залежність, яка міститься в тютюні, а також інші добавки, ароматизатори та хімічні речовини, деякі з яких є токсичними для здоров’я як користувача, так і тих, хто піддається їхньому впливу.

PAHO/ВООЗ рекомендує урядам впроваджувати нормативні акти відповідно до положень РКБТ та її рішень, такі як заборона маркетингу ENDS, включаючи їх імпорт, розповсюдження чи продаж, а також нормативні акти щодо їх використання в громадських місцях, що забороняють їх рекламу реклама, оподаткування та інші правила, подібні до тих, що застосовуються до тютюнових виробів.

Тютюн вбиває один мільйон людей в регіоні Америки на рік. Хоча заходи, вжиті після набуття чинності РКБТ у 2005 році, зменшили відсоток курців з 28% від загальної кількості населення у 2000 році до 16,3% у 2020 році, цим досягненням загрожують нові тютюнові та нікотинові вироби.

Наразі 11,3% підлітків у віці від 13 до 15 років у регіоні вживають тютюн у порівнянні із середньосвітовим показником у 10,3%.

Джерело: paho.org

Поділитися

Back To Top