Skip to content

Від традицій давнини до сучасності...

(0960) 53-45-90

Мігрень на робочому місці та створення безпечного простору

Мільярд людей у ​​всьому світі живе з мігренню; це приблизно кожен сьомий. За таких обставин існує висока ймовірність того, що кожен із нас працює з кимось, хто страждає на мігрень. І якщо ви роботодавець, це може означати, що мігрень на робочому місці може мати значний вплив на вашу робочу силу.

Мігрень – це виснажливе неврологічне захворювання, яке викликає інтенсивний біль у голові, а також інші сенсорні та/або рухові дисфункції. Напади мігрені зазвичай включають такі симптоми, як нудота, блювання та чутливість до світла та/або звуку. Примітно, що пік мігрені припадає на найвидатніші роки роботи (від 25 до 55 років). 1 Тому, мабуть, не дивно, що люди, які живуть з мігренню, повідомляють, що пропускають у середньому більше 4,5 робочих днів на місяць 2 і кажуть, що вони витрачають більше 11 днів на місяць, щоб «перебороти» симптоми. 3

«Іноді ви ледве можете відірвати голову від подушки, не кажучи вже про прийняття рішень під час наради», — каже д-р Ніколь Шаффер, DNP, CRNP-BC, COHN-S, FAAOHN, старший директор відділу роботи з персоналом, колега Wellness компанії Pfizer. Сама Шаффер регулярно відчуває напади мігрені. «Люди, які не відчувають мігрені, іноді не розуміють, наскільки це може бути виснажливо».

Незважаючи на її вплив, мігрень часто не обговорюється, особливо на робочому місці. Одне дослідження показало, що це значною мірою пов’язано з тим, що колеги відчувають почуття недійсності, пов’язане з хворобою, що впливає на їхнє рішення мовчати. Це дослідження також показало, що чотири з п’яти працівників вважають, що напади мігрені не є вагомою причиною для відсутності на роботі, і майже половина роботодавців погоджуються. 4

«Хоч деякі люди є прозорими, є також люди, які вірять, що їх можуть засудити», — каже Шаффер.

Особиста подорож із мігренню на робочому місці

У Pfizer відомий як «Dr. Ніккі», Шаффер працює в Pfizer більше десяти років і розуміє, наскільки важливою є політика роботи, яка сприятиме мігрені, і як лікаря, і як людини, яка має мігрень. Вона живе з мігренню більше десяти років, майже стільки ж, скільки вона працювала в Pfizer. Тринадцять років тому у неї почався сильний головний біль у правій частині голови та їй було важко тримати рівновагу. Її лікар діагностував у неї мігрень.

«Я пам’ятаю, як пристосуватися до життя з цією хворобою, починаючи нову посаду, — каже Шаффер. — Пам’ятаю, як мені довелося навчитися говорити про свій досвід мігрені з іншими та усвідомити, що описати біль набагато складніше, ніж Я думав, що так і буде. Я хотів переконатися, що люди насправді розуміють, через що я проходив, але знайти правильні слова не завжди було легко». Відтоді вона навчилася долати численні труднощі, з якими стикаються всі люди, які страждають на мігрень, на робочому місці.

«Мої напади мігрені не такі виснажливі, як у інших, але іноді мені потрібно день або два, щоб закінчити те, що зазвичай займає кілька годин», — пояснює Шаффер. «Знаючи, як мігрень впливає на мене, я усвідомлюю, як вона може вплинути на інших членів команди. Тому я завжди кажу: «Знайди час для себе, піклуйся про себе». Переконайтеся, що з вами все гаразд».

Дізнайтеся більше про мігрень на робочому місці

Досі багато невідомо про те, що викликає мігрень і чому вона може відрізнятися не лише у людей, але й у різних нападів у кожної людини. Те, що ми знаємо, це те, що тяжкість захворювання мігрені існує в спектрі. Це означає, що деякі люди можуть відчувати більш легкі симптоми рідко, тоді як інші можуть відчувати важку інвалідність щодня. Цей спектр може навіть змінюватися для кожної людини, дозволяючи їм пройти через напад одного дня, а потім стати повністю недієздатним під час наступного нападу.

«Ця мігрень не виглядає однаково для всіх, я думаю, що це величезне. Те, що я іноді можу впоратися з нападом, не означає, що я зможу наступного разу або що хтось інший зможе», — каже Шаффер.

Ось чому, за словами Шаффера, навчання колег щодо тяжкості та мінливості мігрені має вирішальне значення для культивування культури розуміння та інклюзивності. Вона вважає, що це дає людям можливість автентично ділитися та керувати своїми умовами в особистому та професійному середовищі. Ці відкриті розмови можуть допомогти зруйнувати стигму, пов’язану з мігренню, і створити більш інклюзивне робоче середовище.

Створення робочого місця, яке сприяє мігрені

Лідери адвокатів у сфері мігрені пропонують кілька речей, які компанії можуть зробити, щоб сприяти створенню інклюзивного та сприятливого середовища для тих, хто живе з мігренню. У серпні 2023 року Pfizer отримав від Європейського альянсу з мігрені та головного болю визнання робочого місця, сприятливого для мігрені. Ось деякі політики та програми, прийняті Pfizer, щоб допомогти працівникам, які страждають на мігрень:

  • Гнучкість: мігрень дуже непередбачувана і може виникнути несподівано, тому пропонування гнучких графіків роботи та дистанційних варіантів може допомогти працівникам зберегти продуктивність, приділяючи пріоритет своєму здоров’ю.
  • Житло на місці: працівникам, які працюють на місці, можна запропонувати коригування, щоб допомогти пом’якшити напад мігрені або одужати від нього. Для деяких інтенсивні сенсорні чи навколишні подразники можуть спровокувати напад мігрені або погіршити його, тож може допомогти пропозиція екранів із захистом від відблисків, регулювання освітлення в офісі, створення тихих місць для роботи та мінімізація використання освіжувачів повітря чи інших сильних ароматів. Надання співробітникам приватного, тихого місця, куди вони можуть усамітнитися під час нападу мігрені, може допомогти їм відпочити та одужати. Забезпечення легкого доступу до води, здорових закусок і охолоджуючих пакетів також може бути корисним.
  • Пільги по інвалідності: інформування працівників про право на соціальне страхування на випадок інвалідності (SSDI) і допомога їм у зборі необхідних медичних документів може допомогти переконатися, що їхній діагноз мігрені зареєстровано в системах компанії.
  • Освітнє програмування: багато людей, які самі не живуть з мігренню, можуть не розуміти, наскільки це виснажливо. Підвищення обізнаності про тягар мігрені серед співробітників може сприяти розвитку культури розуміння, співпереживання та підтримки колег із цією хворобою, а також зменшити пов’язану з нею стигму.

Що далі?

Отже, що робити, якщо ви не роботодавець, але у колеги є мігрень? Шаффер пропонує пропозицію, що ґрунтується на базовій доброті. «Дайте їм милість і простір, щоб вони могли піклуватися про себе, коли це буде потрібно», — каже вона. «Ми не машини, і ми не можемо так ставитися один до одного, якщо хочемо досягти успіху. Трохи співчуття та розуміння в нашому повсякденному житті дуже важливі».

  1. Мартеллетті, Паоло та ін. «Опитування My Migraine Voice: глобальне дослідження тягаря захворювань серед людей з мігренню, для яких профілактичне лікування не принесло результатів». Журнал головного болю та болю. Опубліковано 27 листопада 2018 р., doi:10.1186/s10194-018-0946-z.
  2. Burton WN, Conti DJ, Chen CY, Schultz AB, Edington DW. Економічний тягар втрати продуктивності через головний біль мігрені: конкретний аналіз робочого місця. J Occup Environ Med. Опубліковано червень 2002 р.;44(6). doi: 10.1097/00043764-200206000-00013.
  3. Леонарді М., Раггі А. «Огляд розповіді про тягар мігрені: коли тягар впливає на життя людей». J Головний біль Біль. 2019; 20 (1): 41. Опубліковано 25 квітня 2019 р. doi:10.1186/s10194-019-0993-0.
  4. «Співробітники приховують головний біль і мігрень від керівників». Ispos. Reuters, Thomson Reuters. Опубліковано в 2016 році. Доступно в серпні 2023 року.

Співробітники Pfizer

Джерело: pfizer.com

Back To Top