Skip to content

Від традицій давнини до сучасності...

(0960) 53-45-90

Разом ми можемо змінити шанси для людей, хворих на рак

Кожна третя людина в Сполучених Штатах отримає діагноз рак протягом свого життя. i Це означає, що колись це може вплинути на вас або когось із ваших знайомих. Ця хвороба не дискримінує. На жаль, багато людей стикаються з непотрібними перешкодами для своєчасного та справедливого обстеження, лікування та підтримки.  

Щоб допомогти усунути ці прогалини, Американське товариство онкологічних захворювань (ACS) і Pfizer нещодавно запустили нову трирічну ініціативу « Зміна шансів: об’єднавшись для покращення результатів раку », спрямовану на усунення розбіжностей у захворюваності на рак і покращення результатів охорони здоров’я в спільнотах, недостатньо представлених у медицині по всьому світу. Сполучені Штати. Ініціатива спочатку буде зосереджена на раку молочної залози та передміхурової залози, двох найпоширеніших видів раку, з потенціалом розширення в майбутньому.

Доктор Карен Е. Кнудсен, головний виконавчий директор ACS, і Кріс Бошофф, головний онколог і виконавчий віце-президент Pfizer, діляться своїми поглядами на важливість спільної роботи, щоб кожен, незалежно від раси, етнічного походження або місця проживання , мають рівні можливості отримати доступ до догляду, якого вони заслуговують.    

З: Чи можете ви поділитися новиною про науковий прогрес, досягнутий у лікуванні раку? 

Кріс Бошофф: Прогрес, якого досягла онкологічна спільнота, є чимось іншим, як надзвичайним. Тридцять років тому наш інструментарій обмежувався ранніми хіміотерапією, хірургічними втручаннями та променевими методами лікування, які мали обмежену ефективність і створювали значне фізичне, психічне та емоційне навантаження на людей, хворих на рак, та їхні родини. Для багатьох діагноз рак був автоматичним смертним вироком.

Сьогодні ми стоїмо на порозі нової ери в лікуванні раку. Завдяки недавньому сплеску досліджень і розробок у онкології у 2021 році кількість нових клінічних випробувань досягла історично високого рівня. i У поєднанні з технологічними досягненнями передові наукові інновації наближають нас як ніколи раніше до довгоочікуваних ліків від деяких видів раку.

Хоча рак все ще є основною причиною смерті, ризик смерті від раку повільно зменшився протягом останніх кількох десятиліть завдяки підвищенню обізнаності, ранньому виявленню та прогресу в лікуванні. iii,iv Щодо деяких видів раку прогрес був вражаючим: наприклад, рівень смертності від хронічного мієлоїдного лейкозу, раку крові та кісткового мозку, знизився на 70 відсотків між 1975 і 2020 роками. v

Але не всі однаково виграли від цих досягнень. Занадто багато людей залишаються позаду через перешкоди для своєчасного скринінгу та діагностики раку. Ми повинні продовжувати не лише просувати науку й технології вперед, але й працювати над забезпеченням більш справедливого доступу до цих інновацій і суттєвої підтримки, щоб допомогти орієнтуватися в лікуванні в усіх громадах.

З: Які відмінності існують у лікуванні раку? 

Доктор Карен Е. Кнудсен: Певні спільноти, зокрема кольорові люди, люди з нижчим соціально-економічним статусом (SES) і люди, які живуть у сільській місцевості, мають обмежений доступ до якісної медичної допомоги, що значною мірою впливає на їхню здатність виявляти рак на ранній стадії. Пізніше діагностування раку пов’язане з гіршими результатами, що призводить до значних розбіжностей у здоров’ї цих спільнот.  

Перешкоди для скринінгу можуть включати структурні бар’єри, такі як відсутність транспорту, проблеми з медичною грамотністю або нестача постачальників медичних послуг; страхове покриття та витрати; і культурні бар’єри, включаючи відсутність мовних послуг, низьку обізнаність, недовіру до медичних установ і погане спілкування між пацієнтом і лікарем. vi

Рак молочної залози та передміхурової залози є не лише найпоширенішими онкологічними захворюваннями у жінок і чоловіків, але й зростає, навіть якщо рівень інших видів раку знижується. vii,viii Вони також відображають значні відмінності. Подумайте про це: хоча рівень скринінгу на рак молочної залози для чорношкірих і білих жінок подібний, у темношкірих жінок вдвічі частіше діагностують діагноз на пізній стадії ix , а рівень смертності на 40% вищий, ніж у білих жінок. x Подібним чином у латиноамериканських жінок частіше діагностують рак молочної залози на пізніх стадіях порівняно з білими жінками. xi У разі раку передміхурової залози, хоча чорні чоловіки мають вищий ризик захворювання, у них менше шансів пройти скринінг xii і більша ймовірність діагностування на пізній стадії, ніж інші расові чи етнічні групи. Рівень їхньої смертності викликає ще більше занепокоєння: чорні чоловіки мають більш ніж у два рази більше шансів померти від цієї хвороби, ніж білі, латиноамериканці або жителі азіатських американських/тихоокеанських островів. iv

Окрім раси та етнічної приналежності, SES та географія також сприяють розбіжностям щодо раку. Ті, хто має нижчий SES або живуть у сільській місцевості, стикаються зі значними перешкодами в доступі до скринінгу та лікування у разі встановлення діагнозу. xiii Ці перешкоди включають низьку обізнаність про переваги раннього виявлення, проблеми з медико-санітарною грамотністю, нестачу постачальників медичних послуг і транспортні проблеми, які сприяють більш пізньому діагностуванню та вищим рівням смертності від раку в цих громадах.xiv

З. Як покращення різноманітності клінічних випробувань може допомогти досягти справедливості в лікуванні раку?

Кріс Бошофф: Збільшення різноманітності клінічних випробувань є критично важливим кроком до усунення нерівностей у догляді з самого початку життєвого циклу ліків. Хоча багато видів раку непропорційно впливають на групи етнічних і расових меншин як щодо захворюваності, так і результатів, ці групи часто недостатньо представлені в клінічних дослідженнях. ix Географічна близькість, мовні бар’єри, обмежена обізнаність, проблеми з вартістю або страхуванням, а також відсутність довіри до медичної спільноти та процесу розробки ліків – усе це сприяють факторам. xv

Збільшення різноманітності клінічних випробувань може допомогти переконатися, що процеси розробки ліків і створення доказів відображають тих, хто найбільше постраждав від хвороби, а також допоможе громадам, які мають недостатнє медичне обслуговування, отримати доступ до новітніх наукових досягнень. Спонсор клінічного випробування може вжити багато дій, щоб допомогти досягти цієї мети, включно з вибором місць проведення випробувань у громадах, де хвороба особливо поширена, надання культурних і лінгвістичних матеріалів, а також використання цифрових інструментів для сприяння участі під час частого транспортування до клінічних випробувань. сайт – це виклик.

Партнерство з групами захисту прав та іншими місцевими лідерами має неоціненне значення для навчання, зміцнення довіри та усунення перешкод для участі в клінічних випробуваннях. Завдяки цим партнерствам ми можемо надати пацієнтам з традиційно недостатньо представлених спільнот можливість дізнатися про можливості клінічних випробувань і почати покращувати різноманітність досліджень і розробки ліків – і, зрештою, допомогти забезпечити справедливі результати для всіх пацієнтів.  

З. Чи можете ви розповісти більше про «Change the Odds» і чого ви сподіваєтеся досягти?

Доктор Карен Е. Кнудсен: Наша мета з «Change the Odds» — досягти відчутних, стійких змін у громадах, які непропорційно страждають від раку, але не мають медичної допомоги. Ми починаємо з того, що зосереджуємося на раку молочної залози та передміхурової залози, враховуючи їхній значний вплив, але сподіваємось розширити роботу на додаткові види раку, а також залучити додаткових партнерів, щоб допомогти охопити якомога більше людей.

Поліпшення результатів раку починається з раннього виявлення. ACS використовуватиме нашу широку мережу, а також залучатиме партнерів на місцях у вибраних спільнотах, щоб об’єднати людей і підвищити обізнаність про безкоштовні та недорогі можливості скринінгу. Наша мета полягає в тому, щоб за допомогою цих послуг охопити людей там, де вони є, і зв’язати їх із відповідним подальшим спостереженням і підтримкою. Фінансування, надане Pfizer, допоможе нам посилити наші поточні зусилля з перевірки та, сподіваємося, матиме значний вплив на ці спільноти.

Ніхто не повинен стикатися з діагнозом рак на самоті. Особливо для громад, яких ми намагаємося охопити, підтримка має вирішальне значення для того, щоб допомогти подолати бар’єри, які можуть перешкодити їм отримати якісний догляд і допомогу, яку вони потребують під час і після лікування. «Change the Odds» підвищить обізнаність і допоможе підключити пацієнтів до широкомасштабних навігаційних програм для пацієнтів ACS, заснованих на доказах, які надають індивідуальні рекомендації та підтримку для пацієнтів, сімей і опікунів, щоб допомогти впоратися зі складнощами їхньої подорожі раком.  

У рамках ініціативи ми також підвищимо загальну обізнаність про клінічні випробування та працюватимемо над тим, щоб надати пацієнтам інформацію про можливості участі в клінічних випробуваннях загалом, а також працюватимемо над усуненням потенційних перешкод для участі. Наша мета — не лише покращити представництво цих спільнот у клінічних випробуваннях, але й розширити доступ до останніх наукових досягнень, незалежно від спонсора випробування.  

Наше бачення в ACS полягає в тому, щоб покінчити з раком, яким ми його знаємо, для всіх, включаючи недостатньо представлені громади та тих, хто зараз стикається з перешкодами для підтримки та догляду. Ми віримо, що зможемо досягти цієї мети, співпрацюючи з такими організаціями, як Pfizer, які поділяють це бачення.  

З. Яку роль відіграє співпраця у вирішенні розбіжностей у лікуванні онкологічних захворювань?  

Кріс Бошофф: Зрозуміло, що жодна особа чи організація не може поодинці впоратися зі значними розбіжностями, які існують у лікуванні раку. Потрібне партнерство в усій екосистемі охорони здоров’я, у кожній точці контакту на шляху пацієнта, щоб справді змінити ситуацію на краще для онкохворих людей.

Рак не робить дискримінації – і ми в Pfizer вважаємо, що рак також не повинен піклуватися. Кожен повинен мати рівні можливості для раннього виявлення раку та доступу до наукових досягнень. Ми пишаємося тим, що співпрацюємо з ACS у широкій, орієнтованій на громаду ініціативі, щоб негайно охопити людей, хворих на рак, там, де вони є, і підключити їх до ресурсів, щоб отримати допомогу, на яку вони заслуговують. Ми віримо, що разом ми зможемо перемогти рак і змінити траєкторію цієї хвороби, якою ми її знаємо.

Щоб дізнатися більше про Change the Odds, відвідайте www.cancer.org/ChangeTheOdds

 iCenter for Chronic Disease Prevention. Cancer Fact Sheet 
 iiIQVIA. Global Oncology Trends 2022
 iiiAmerican Cancer Society. 2024 Cancer Facts & Figures Summary Article
 ivAmerican Cancer Society. Cancer Facts & Figures 2024 Report
 vAmerican Association for Cancer Research. Cancer in 2023
 viAmerican Cancer Society. Disparities in Cancer Screening and Early Detection
 viiAmerican Cancer Society. https://www.cancer.org/cancer/types/breast-cancer/about/how-common-is-breast-cancer.html
 viiiAmerican Cancer Society. https://www.cancer.org/cancer/types/prostate-cancer/about/key-statistics.html
 ixAmerican Cancer Society. Cancer Facts & Figures for African Americans 2022-2024
 xAmerican Cancer Society. Cancer Disparities in the Black Community
 xiAmerican Cancer Society. https://www.cancer.org/content/dam/cancer-org/research/cancer-facts-and-statistics/cancer-facts-and-figures-for-hispanics-and-latinos/hispanic-latino-2021-2023-cancer-facts-and-figures.pdf
 xiiAmerican Association for Cancer Research. Disparities in Cancer Screening for Early Detection
 xiiiHenley (Cancer Epidemiol Biomarkers 2018)
 xivYabroff (JCO Oncology Practice 2020)
 xvHamel, Lauren M et al. “Barriers to Clinical Trial Enrollment in Racial and Ethnic Minority Patients With Cancer.” Cancer control: journal of the Moffitt Cancer Center vol. 23,4 (2016): 327-337. doi:10.1177/107327481602300404

Джерело: pfizer.com

Back To Top