Skip to content

Від традицій давнини до сучасності...

(0960) 53-45-90

Тяжкий перебіг COVID-19 і незмінна важливість захисту груп високого ризику

Поняття «важкий COVID-19» може викликати страх, особливо коли сам термін так часто неправильно розуміють або плутають із самооцінкою важких симптомів COVID-19.

Приблизно 80% тих, хто отримав позитивний результат тесту на COVID-19, мають захворювання легкої та середньої тяжкості. 1 Але дорослі віком від 50 років і люди будь-якого віку з певними основними захворюваннями мають високий ризик прогресування до важкої форми COVID-19. Це означає, що двоє з п’яти людей у ​​всьому світі мають підвищений ризик важкої форми COVID-19. 2 У США приблизно 75% дорослих мають високий ризик розвитку важкої хвороби. 3

За даними CDC, «важкі наслідки COVID-19 визначаються як госпіталізація, госпіталізація у відділення інтенсивної терапії (ВІТ), інтубація або штучна вентиляція легень або смерть». 4

«Важка хвороба відрізняється від симптомів, які суб’єктивно оцінюються як «важкі», — каже Флорін Драйка, доктор медичних наук, MBA, старший медичний директор, керівник групи противірусних засобів проти COVID-19. «Наприклад, у пацієнта може бути сильний головний біль і кашель (важкі симптоми), але з клінічної точки зору хвороба може бути від легкої до помірної».

«Для того, щоб вжити правильних кроків для себе та захистити наше населення з високим ризиком, важливо розуміти різницю між суб’єктивно діагностованими важкими симптомами та тяжкою формою захворювання на COVID-19», — говорить Драйка.

Ось що вам потрібно знати:

Важкі симптоми легкого або середнього ступеня тяжкості COVID-19 проти важкої форми COVID-19

Немає «типової» інфекції COVID-19. Ті, у кого тест на вірус є позитивним, можуть охоплювати широкий спектр від безсимптомних до критично хворих. 5 Деякі люди, які захворіли на COVID-19, можуть не помітити жодних наслідків, тоді як інші можуть відчувати біль у м’язах або тілі, кашель, біль у горлі, задишку, закладеність, головний біль і втрату смаку чи нюху. 5,6 Хоча ці симптоми можуть варіюватися від легких до помірних або навіть більш серйозні, ці випадки не обов’язково класифікуються як важкі випадки COVID-19. 5

«Хвороба може прогресувати до важкої або критичної хвороби, коли симптоми погіршуються, а також, оскільки у пацієнта з’являються додаткові специфічні симптоми, які визначають важкі або критичні стадії COVID-19, яких немає у вас при легкій або середньотяжкій хворобі», — Драйка. пояснює.

Знову ж таки, тяжкість симптомів не є тим, що визначає важку форму COVID-19. Натомість діагноз важкої форми COVID-19 ґрунтується на специфічних клінічних ознаках, включаючи частоту дихання понад 30 вдихів на хвилину, насичення киснем нижче 94% та легеневі інфільтрати понад 50%, як показано на рентгенограмах. 5

Симптоми COVID-19, такі як головний біль, лихоманка або нежить, можна впоратися вдома за допомогою безрецептурних знеболювальних, якщо хвороба легка або помірна і якщо пацієнти не мають високого ризику прогресування до важкої хвороби, Draica каже. Пацієнти з високим ризиком прогресування захворювання до важкої форми та хворі на COVID-19 повинні звернутися до медичного працівника та обговорити, чи може лікування COVID-19 допомогти запобігти прогресуванню захворювання, навіть якщо їхні симптоми легкі. Пацієнти з важким або критичним захворюванням повинні бути госпіталізовані, їм може знадобитися інтенсивна терапія або підтримуюча вентиляція легень. 3,7

За словами Дрейки, симптоми можуть бути легкими або важкими, коли у пацієнта COVID-19 від легкого до середнього. «Лікування захворювання має ґрунтуватися на статусі ризику пацієнта, а не на суб’єктивній тяжкості симптомів», — каже він, пояснюючи, що ці симптоми можуть швидко погіршуватися, так само як хвороба може швидко прогресувати до важкої або критичної, якщо пацієнт перебуває у високому стані. ризик важкого захворювання.

«Гораздість симптомів – це те, що привертає багато уваги, але це не обов’язково правильний фокус», – каже Драйка. «Те, на що слід звернути увагу, — це ризик прогресування важкої хвороби».

Визнання ризику важкої хвороби

Ті, кому 50 років і старше, або мають певні основні захворювання, включаючи хронічну астму, ХОЗЛ, захворювання нирок, захворювання серця або серцево-судинні захворювання, діабет, ожиріння або надмірну вагу, або люди з ослабленим імунітетом через певні ліки, органи або стовбурові клітини трансплантації або хворі на СНІД, стикаються з більшим ризиком переростання інфекції COVID-19 у важку форму захворювання. 2,7 У Сполучених Штатах приблизно 75% дорослих мають принаймні один основний стан здоров’я, через який вони піддаються високому ризику розвитку важкої форми COVID-19. 3

Незважаючи на ризики, значна частина пацієнтів, які належать до групи високого ризику та мають право на амбулаторне лікування COVID-19, не отримують цього лікування, каже Дрейка. Він вважає, що недогляд пов’язаний з тим, що пацієнти з COVID-19 не знають про свій статус високого ризику, і вони не звертаються за допомогою, а отже, не звертаються за допомогою, і вони зосереджені на тяжкості симптомів, а не на ризику розвитку важкої хвороби.

Що ускладнює ситуацію, Дрейка зазначає, що дві третини тих, хто має основні захворювання, не знають, що вони піддаються високому ризику прогресування важкої хвороби після позитивного результату тесту на COVID-19, що зменшує ймовірність того, що вони звернуться за тестуванням або медичною допомогою.

Щоб вирішити цю проблему, Pfizer співпрацює з глобальною цифровою медичною компанією Ada Health Inc., щоб розробити Ada Health COVID-19 Care Journey . Ця онлайн-платформа ставить пацієнтам серію запитань, щоб дізнатися, чи є у них основні захворювання або інші фактори, які піддають їх ризику прогресування до важкої форми COVID-19. Якщо у них позитивний результат тесту на COVID-19, вони можуть відповісти на запитання, а потім використати цю інформацію, щоб поговорити з постачальником медичних послуг за допомогою телемедицини про варіанти лікування, якщо вони мають позитивний результат на COVID-19.

Важливість визначення пріоритетів захисту

Оскільки надзвичайна ситуація у сфері охорони здоров’я COVID-19 закінчилася, ми перебуваємо в іншій точці пандемії. 8 Тим не менш, COVID-19 був четвертою основною причиною смерті в Сполучених Штатах у 2022 році, і вірус продовжує поширюватися. 9

Дотримання останніх відомостей про вакцинацію проти COVID-19 знижує ризик серйозних захворювань, госпіталізації та смерті від COVID-19 10 , а для відповідних пацієнтів прийом призначених ліків після позитивного результату тесту на вірус може зменшити ризик розвитку важкої форми COVID-19. -19. 11

Важливо також розуміти, що становить високий ризик важкої форми COVID-19, бути поінформованим про варіанти профілактики, виявлення та лікування, а також бути проактивним в обговоренні цього ризику з постачальниками медичних послуг.

Ті, у кого є один або кілька факторів високого ризику, повинні поговорити з медичним працівником, навіть якщо у них легкі симптоми. Пам’ятайте, що тяжкість симптомів не є прогностичною ознакою вашого ризику розвитку важкої хвороби, і можливий розвиток важкої форми COVID-19, навіть якщо у вас легкі симптоми або безсимптомно. 5

«Кожен має бути напоготові та робити тести, щоб обмежити поширення хвороби на інших, які можуть мати високий ризик розвитку важкої хвороби», — каже Дрейка. «Якщо хтось перебуває у групі високого ризику або не впевнений у своєму ризику та має симптоми або відомий контакт, йому слід проконсультуватися з медичним працівником».

  1. «Звіт Спільної місії ВООЗ і Китаю з коронавірусної хвороби, 2019 р. «Всесвітня організація охорони здоров’я». www.who.int/docs/default-source/coronaviruse/who-china-joint-mission-on-covid-19-final-report.pdf . Опубліковано 24 лютого 2020 р. Переглянуто 26 червня 2023 р.
  2. Кларк, А., Джіт, М., Воррен-Гаш, К. та ін. «Глобальні, регіональні та національні оцінки населення з підвищеним ризиком важкої форми COVID-19 через основні захворювання у 2020 році: дослідження моделювання. Ланцет. www.thelancet.com/article/S2214-109X(20)30264-3/fulltext . Опубліковано 15 червня 2020 р. Переглянуто 26 червня 2023 р.
  3. «Клінічний спектр інфекції SARS-CoV-2». Національні інститути здоров’я. www.covid19treatmentguidelines.nih.gov/overview/clinical-spectrum/ . Оновлено 6 березня 2023 р. Переглянуто 26 червня 2023 р.
  4. Основні медичні захворювання, пов’язані з підвищеним ризиком тяжкого перебігу COVID-19: інформація для медичних працівників. Центри контролю та профілактики захворювань. https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/clinical-care/underlyingconditions.html . Востаннє оновлено 9 лютого 2023 р. Доступно 9 жовтня 2023 р.
  5. «Симптоми COVID-19». Центри контролю та профілактики захворювань США. www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/symptoms-testing/symptoms.html . Оновлено 26 жовтня 2022 р. Переглянуто 26 червня 2023 р.
  6. Скотт А та ін. «Визначені основні захворювання високого ризику, що призводять до потенційного прогресування до тяжких наслідків COVID-19. Плакат на Конгресі ISPOR 2023 ISPOR – Вичерпний список кодів, пов’язаних із визначеними CDC основними захворюваннями високого ризику, що призводять до потенційного прогресування до важких наслідків COVID-19. Опубліковано в травні 2023 р. Переглянуто 28 серпня 2023 р. «Лікування та ліки від COVID-19». Центри контролю захворювань США. www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/your-health/treatments-for-severe-illness.html . Оновлено 26 травня 2023 р. Переглянуто 14 липня 2023 р.
  7. «Розуміння ризику тяжкого перебігу COVID-19». Товариство інфекційних захворювань Америки. https://www.idsociety.org/covid-19-real-time-learning-network/therapeutics-and-interventions/Understanding-Risk-for-Severe-COVID-19 . Оновлено 17 січня 2023 р. Переглянуто 26 червня 2023 р.
  8. «Кінець федеральної декларації про надзвичайну ситуацію у сфері охорони здоров’я (PHE) через COVID-19. Центри контролю та профілактики захворювань США. www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/your-health/end-of-phe.html . Оновлено 5 травня 2023 р. Переглянуто 26 червня 2023 р.
  9. «Попередні дані про смертність—Сполучені Штати, 2022. Центри контролю та профілактики захворювань США. www.cdc.gov/mmwr/volumes/72/wr/mm7218a3.htm . Опубліковано 5 травня 2023 р. Переглянуто 26 червня 2023 р.
  10. «Дослідження CDC щодо COVID-19 показує, що мРНК-вакцини знижують ризик зараження на 91 відсоток для повністю вакцинованих людей». Центри контролю та профілактики захворювань США. www.cdc.gov/media/releases/2021/p0607-mrna-reduce-risks.html . Опубліковано 7 червня 2021 р. Переглянуто 26 червня 2023 р.
  11. «Противірусне лікування знижує ймовірність важкої хвороби від Омікрон». Національні інститути здоров’я. https://covid19.nih.gov/news-and-stories/antiviral-treatment-reduces-likelihood-severe-illness-omicron . Оновлено 9 лютого 2023 р. Переглянуто 27 червня 2023 р.

Джоді Хелмер

Джерело: pfizer.com

Back To Top