skip to Main Content

Від традицій давнини до сучасності...

(0432) 53-45-90(0960) 53-45-90(073) 53-45-900

Прискорення доступу до вакцин є невідкладним пріоритетом перед обличчям нових варіантів, каже директор ВООЗ

Оскільки варіант Omicron виявлено в шести країнах регіону, і багато країн ще не досягли цілі вакцинації 40%, Оборотний фонд ВООЗ стане ключовим для забезпечення вакцин для всіх.

Вашингтон, округ Колумбія, 8 грудня 2021 р. (ПАОЗ/ВООЗ) – Панамериканська організація охорони здоров’я (ПАОЗ) має на увазі, що 20 країн ще не досягли цільового показника вакцинації ВООЗ на кінець року в 40%, а варіант Омікрон зараз виявлений у шести країнах регіону. Директор Карісса Ф. Етьєн сказала, що прискорення доступу до вакцин буде ключем до захисту населення, особливо найбільш уразливих.

«Поява нового варіанту не обов’язково означає, що все буде гірше, але це означає, що ми повинні бути особливо пильними», – сказала вона сьогодні на брифінгу для ЗМІ, закликаючи до продовження вакцинації та заходів охорони здоров’я.

Минулого тижня в Америці було зареєстровано понад 782 655 нових випадків інфікування COVID і 10 950 смертей, але лише 55% людей у ​​Латинській Америці та Карибському басейні були повністю вакциновані. У деяких країнах, включаючи Гватемалу, Гаїті, Ямайку та Сент-Вінсент і Гренадіни, охоплення залишається значно нижчим.

Поки в регіоні «маються, щоб захистити людей від цього вірусу», директор ПАОЗ закликав до довгострокової стратегії, яка враховує тривалість захисту вакцин, їх вплив на різні вікові групи та поведінку нових варіантів. .

Оскільки цього тижня в регіон прибуде 1,6 мільйона доз вакцини від COVID-1, і, як очікується, буде ще більше, дуже важливо, щоб «уразливі групи, як-от наші корінні народи, люди похилого віку та ті, хто має існуючі стани, які створюють для них більш високий ризик тяжкого захворювання COVID, повинні бути першими». у черзі, — сказав доктор Етьєн.

Однак у країнах із високим загальним охопленням рівень вакцинації серед людей старше 60 років залишається нижчим. А в країнах, де вакцинація відстає, в першу чергу захищають здорових людей.

«Ця відсутність пріоритетів є небезпечною, оскільки вона тримає наших літніх людей уразливими, а наші системи охорони здоров’я піддаються ризику», – додав директор.

Доктор Етьєн також наголосив на важливості забезпечення довгострокового, стійкого доступу до вакцин, наголосивши на вирішальній ролі Оборотного фонду ПАОЗ – механізму закупівлі вакцин, який цього року вже забезпечив регіоні вакцинами понад 1 мільярд доларів США.

«Використовуючи наш оборотний фонд, країни мають гарантований доступ до вакцин гарантованої якості за справедливими цінами через прозорий механізм», – сказав директор.

Оскільки рік наближається до завершення, а країни розгортають дози для досягнення цілей ВООЗ на кінець року, директор закликав до справедливості та готовності.

«Нам потрібне надійне постачання доз, щоб наші кампанії вакцинації від COVID не збільшували нерівності, які довгий час розділяли наш регіон», – сказала вона.

За останній тиждень кількість випадків COVID-19 збільшилася в Канаді та частині Мексики, а також у південноамериканських країнах Болівії, Перу та Колумбії. У Карибському басейні Тринідад і Тобаго продовжує відчувати стрибки випадків COVID, госпіталізацій та смертей. Інші менші острови, такі як Кайманові острови, також стають свідками зростання зараження COVID.

За винятком Панами, в Центральній Америці спостерігається спад заражень, а також в Еквадорі, Чилі та Аргентині.

Джерело: paho.org

Back To Top