skip to Main Content

Від традицій давнини до сучасності...

(0432) 53-45-90(0960) 53-45-90(073) 53-45-900

ВООЗ закликає усунути вакцинаційний пробіл, спричинений порушенням пандемії COVID-19

У 2020 році рівень вакцинації проти дифтерії, правця та кашлюту впав на 18,2%, тоді як імунізація проти кору, паротиту та краснухи знизилася на 13,9% порівняно з 2019 роком.

Вашингтон, округ Колумбія, 23 квітня 2021 року (ВООЗ) – Напередодні Тижня вакцинації в Америці, ВООЗ закликав країни подолати вакцинаційний розрив, що призвів до того, що минулого року сотні тисяч дітей пропали. Зниження імунізації почасти відбулося через перебої в роботі медичних служб через пандемію COVID-19.

Заклик до посилення імунізації збігається з Тижнями щеплень в Америці з 24 по 30 квітня та Всесвітнім тижнем імунізації, регіональними та глобальними подіями, коли країни запускають кампанії імунізації. Тема 2021 року – «Вакцини зближують нас» – це необхідність зосередитись на усуненні порушення імунізації.

Америка досягла надзвичайного успіху в імунізації проти багатьох серйозних захворювань. Ми були першим регіоном у світі, який ліквідував віспу, поліомієліт та краснуху. Але зараз ми спостерігаємо зниження рівня імунізації, і ми повинні змінити цю тенденцію не лише для здоров’я наших дітей, але й для добробуту всього нашого суспільства “.

Карісса Ф. Етьєн, директор ВООЗ

У 2020 році в регіоні ВООЗ в Америці на 18,2% менше дітей (загалом 474 395) отримали всі три прийоми вакцин DPT3 проти дифтерії, правця та кашлюку порівняно з 2019 роком. в цілому) отримали дозу вакцини MMR1 проти кору, паротиту та краснухи порівняно з попереднім роком.

Обмеження пересування COVID-19 сприяли меншій кількості щеплень. Крім того, багато людей неохоче зверталися до медичних закладів з проханням зробити щеплення, побоюючись передачі COVID-19.

“Америка була на передовій у зменшенні смертельної хвороби, що змінює життя, за допомогою вакцинації”, – сказав д-р Куаутемок Руїс Матус, начальник відділу імунізації ПАХО. «В останні роки ми спостерігаємо небезпечний спад. Цьогорічний Тиждень вакцинації в Америці – це шанс не лише відзначити наявність імунізації, але й повернути вакцинацію на правильний шлях “.

Скорочення імунізації в 2020 році слідує довгостроковій тенденції. Згідно з недавнім звітом ВООЗ:

У 2019 році ендемічна передача кору була відновлена ​​у Венесуелі та Бразилії;
У період з 2013 по 2019 рік кількість країн та територій, які повідомляють, що 95% дітей до 1 року отримали всі три дози вакцини проти АКДС, зменшилась з 19 до 13;
За той же період часу кількість країн, які змогли забезпечити принаймні 95% охоплення всіма трьома дозами АКДС протягом трьох і більше років, зменшилась з 13 до 6.
Закликаючи країни посилити імунізацію, доктор Етьєн закликав до державної політики для зміцнення довіри населення до вакцинації. Вона закликала сприяти імунізації під час пандемії COVID-19 та підтримувати впровадження вакцин проти COVID-19.

Вона також закликала підтримувати заходи охорони здоров’я – фізичне дистанціювання, носіння масок та належну гігієну рук – протягом усього процесу вакцинації проти COVID-19 і до тих пір, поки пандемія не буде переможена.

На тлі падіння імунізації минулого року були добрі новини. Протягом тижня вакцинації 2020 року 16 країн імунізували населення проти грипу, надаючи пріоритет медичним працівникам, літнім людям та людям із хронічними захворюваннями. Понад 100 мільйонів людей були вакциновані, зменшуючи можливість того, що системи охорони здоров’я, які вже оподатковуються COVID-19, можуть бути завалені хворими на грип.

У 2020 році 10 країн щепили понад 250 000 дітей та дорослих проти кору. Протягом цього тижня дев’ять країн щепили проти поліомієліту, а вісім країн імунізували проти ВПЛ (вірусу папіломи людини).

Більше 40 років розширена програма імунізації (EPI) ВООЗ допомогла зробити Америку світовим лідером у ліквідації та боротьбі з вакцинопрофілактичними захворюваннями – краснухою, синдромом вродженої краснухи, кором та правцем новонароджених. З моменту створення EPI у 1977 р. Країни перейшли від використання шести вакцин у своїх національних схемах вакцинації до в середньому понад 16 вакцин, що представляє більший захист населення.

Джерело: paho.org

Back To Top