Skip to content

Від традицій давнини до сучасності...

(0960) 53-45-90

ВООЗ запускає нову спільну платформу для збільшення регіонального виробництва вакцин проти COVID-19

Директор також повідомляє, що ВООЗ продовжує розповсюджувати “так необхідні медичні приналежності” в післяпотрусовій Гаїті, тоді як пандемія прискорюється у багатьох країнах Центральної Америки та Карибського басейну.

Вашингтон, округ Колумбія, 25 серпня 2021 р. (ВООЗ)-Директор Панамериканської організації охорони здоров’я (ВООЗ) Карісса Ф. Етьєнн заявила, що серйозний дефіцит вакцин проти COVID-19 у Латинській Америці та Карибському басейні є “тривожним сигналом” для збільшення регіональних масштабів виробництва вакцин і оголосив про початок нової платформи для досягнення цієї мети.

“Цього тижня ВООЗ запустить платформу для активізації регіональних зусиль з виробництва вакцин, починаючи з першої в серії зустрічей, спрямованих на сприяння більшій координації між країнами та залучення партнерів як з державного, так і з приватного секторів для реалізації цієї ідеї” Доктор Етьєн сказала на своєму щотижневому брифінгу для ЗМІ.

Пояснюючи прагнення до нової платформи, д -р Етьєн сказав, що “обмежене виробництво та нерівномірний розподіл вакцин” компрометують реакцію регіону на пандемію та “ставлять здоров’я населення під дуже високий ризик”. Залежність від імпорту робить Латинську Америку та Кариби більш уразливими, додала вона. “Наш регіон імпортує в 10 разів більше фармацевтичних препаратів, ніж ми виробляємо”.

“Я вважаю, що поточна криза вакцинації проти COVID-19 має стати тривожним сигналом про те, що ми повинні розширити регіональне виробництво фармацевтичних препаратів, щоб ми могли бути водієм наших власних реакцій на пандемію”,-продовжила вона.

27 серпня лідери світових фінансових установ, урядів та установ охорони здоров’я зустрінуться, щоб обговорити платформу, яка сприятиме дослідженням та стимулюватиме розвиток та виробництво технологій охорони здоров’я.

Доктор Етьєн зазначив, що “ВООЗ вже очолює ініціативи, спрямовані на зменшення нашої залежності від імпорту фармацевтичних препаратів”.

ВООЗ співпрацює з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та партнерами над впровадженням високоефективної технології вакцинації проти мРНК у цей регіон. Наразі більше 30 державних та приватних компаній та установ висловили бажання взяти участь у передачі технологій, і ВООЗ перебуває у “процесі визначення найбільш перспективних пропозицій”, – сказала вона.

Мета полягає в тому, щоб скористатися наявними виробничими потужностями, які могли б сприяти виробництву вакцин проти мРНК в Америці. Принцип полягає в тому, що виробництво має приносити користь усьому регіону, з регіональним фармацевтичним виробництвом та розповсюдженням вакцин Револьверним фондом ВООЗ у всіх країнах.

Тільки близько 23% людей у ​​регіоні були повністю вакциновані, а у багатьох країнах охоплення набагато нижче. “Так само, як виробники швидко адаптувалися до виробництва деяких засобів індивідуального захисту та апаратів штучної вентиляції легенів, необхідних нашому регіону на початку пандемії, ми повинні внести такий же дух співпраці у виробництво вакцин у регіоні”, – сказала вона.

Відзначивши, що інвестиції є ключовими, д-р Етьєн сказав, що Міжамериканський банк розвитку, Світовий банк та інші партнери висловили бажання допомогти регіону розширити виробництво фармацевтичних препаратів.

“Цінність пана панамеризму та солідарності в регіоні можуть допомогти нам зміцнити фармацевтичне виробництво”, – сказала вона. “Інвестиції, які ми робимо сьогодні, не тільки допоможуть нам швидше подолати цю пандемію, але й закладуть основу для подолання майбутніх криз у сфері охорони здоров’я, тому у нас немає часу втрачати”.

Переходячи до кризи в Гаїті після землетрусу 14 серпня, д-р Етьєнн сказав: «ВООЗ продовжує розповсюджувати настільки необхідні медикаменти та тісно співпрацює з міністерством та бригадами екстреної допомоги на місцях».

“Ми також координуємо роботу з Міністерством охорони здоров’я щодо розгортання бригад швидкої медичної допомоги”, – сказала вона. “Наразі було розгорнуто сім таких команд, ще чотири мають прибути, а інші перебувають у режимі очікування”.

Доктор Етьєн також висвітлив смертельну траєкторію пандемії, повідомивши про понад 1,5 мільйона нових випадків та майже 20 000 смертей, пов’язаних з COVID-19, в Америці за останній тиждень.

Найбільшу кількість випадків захворювання зареєстрували США, Мексика та Бразилія. У багатьох країнах Центральної Америки, включаючи Беліз, Гватемалу та Гондурас, спостерігається зростання інфікування COVID-19. Ямайка, Пуерто -Ріко та менші острови Карибського басейну, такі як Сент -Вінсент, Гренадини та Домініка, повідомляють про різке зростання нових випадків зараження та смертей.

“І хоча госпіталізація продовжує зменшуватися у більшій частині Південної Америки, кількість інфекцій залишається високою, тому ми закликаємо країни продовжувати стежити за новими спалахами”, – сказала вона.

Джерело: paho.org

Back To Top