skip to Main Content

Від традицій давнини до сучасності...

(0432) 53-45-90(0960) 53-45-90(073) 53-45-900

Випробування профілактики III фази AZD7442 PROVENT досягло первинної кінцевої точки у запобіганні COVID-19

На 77% знижується ризик розвитку симптоматичного COVID-19

Перша комбінація антитіл тривалої дії для запобігання COVID-19

Вашингтон, округ Колумбія, 12 листопада 2020 г. (ПАОЗ) – Напередодні Всесвітнього дня діабету 14 листопада Панамериканська організація охорони здоров’я (ПАОЗ) закликає краще контролювати діабет, щоб запобігти пов’язані з ним ускладнення, а також потенційно небезпечні для життя ускладнення, пов’язані з COVID- 19 інфекції. ПАОЗ також закликає до постійного доступу до послуг первинної медико-санітарної допомоги та лікування для людей, що живуть з діабетом на тлі нового коронавируса.

«Ми подвійно стурбовані ризиком, який діабет може представляти для людей, що живуть з цим захворюванням в цілому і під час пандемії зокрема», – сказала директор ПАОЗ Карісса Ф. Етьєн. “Люди з діабетом, які не мають доступу до медичних послуг і ліків, що дозволяє здійснювати належний контроль, піддаються більшому ризику розвитку таких ускладнень, як порушення зору, захворювання нирок і ампутації нижніх кінцівок, але тепер вони також піддаються більшому ризику серйозного захворювання. Якщо вони заразиться COVID-19 », – сказала вона.

У Північній і Південній Америці більше 60 мільйонів людей живуть з діабетом, в першу чергу типу 2, і, якщо не вжити жодних заходів, за оцінками, до 2040 року буде понад 100 мільйонів дорослих з цим захворюванням. Крім того, щороку понад 340 000 чоловік в регіоні помирають від ускладнень, пов’язаних з діабетом. Тим часом, COVID-19 вже заразив більше 21 мільйона чоловік в регіоні, і число випадків захворювання продовжує зростати.

Пандемія COVID-19 і діабет

Пандемія COVID-19 порушила розпорядок дня мільйонів людей в регіоні та ускладнила боротьбу з хворобою. Менша кількість людей відвідувало медичні установи для наступних відвідувань через заходи, спрямовані на те, щоб залишатися вдома, через страх зараження новим коронавірусів і перебоїв в медичному обслуговуванні. Недавнє дослідження ПАОЗ / ВООЗ документально підтвердило, що більше половини країн в Північній і Південній Америці повідомили, що під час пандемії COVID-19 послуги з лікування діабету і діабетичних ускладнень були порушені через обмежений доступ до основних ліків і технологій.

«Багато людей можуть не отримувати ліки від діабету або не мати доступу до медичної допомоги, необхідної їм для лікування свого захворювання, що дуже тривожно, враховуючи, що люди, які живуть з діабетом, піддаються більшому ризику розвитку важких форм COVID-19», – сказав він. Ансельм Хенніс, директор Департаменту неінфекційних захворювань і психічного здоров’я ПАОЗ.

ПАОЗ закликала країни забезпечити, щоб лікування діабету залишалося повністю доступним для пацієнтів під час пандемії. Це може означати надання допомоги поза традиційними умов, використання цифрових рішень для охорони здоров’я, поширення інформації та наближення допомоги до населення через місцевих медичних працівників. Інсулін також повинен залишатися доступним і доступним для тих, хто його потребує.

Організація також закликала фахівців охорони здоров’я, в тому числі медсестер, визнаних в цьому році кампанією Всесвітнього дня діабету за їх критичну підтримку людей з діабетом, щоб люди з діабетом розуміли свій ризик і мали доступ до якісних медичних послуг, інформації та інструменти для боротьби з хворобою. ПАОЗ також закликала людей, що живуть з діабетом, контролювати своє захворювання, залишаючись активним, здоровим харчуванням і відстежуючи свої статки, особливо під час пандемії.

«Хоча багато хто може боятися відвідувати клініку, зараз не час пропускати візити для моніторингу діабету», – попередив директор ПАОЗ Етьєн. «Люди як і раніше можуть отримувати необхідну їм допомогу і за рецептами, але вони повинні пам’ятати про необхідність дотримуватися фізичне дистанціювання, часто мити руки і носити маски», – зазначив Етьєн.

Уповільнення прогресування діабету

Надмірна вага і ожиріння, якими страждають більше 60% дорослих в цьому регіоні, тісно пов’язані з діабетом – хронічним прогресуючим захворюванням, що характеризується підвищеним рівнем глюкози в крові. Цукровий діабет 2 типу, на який припадає більшість випадків в світі і в значній мірі обумовлений надлишковою масою тіла, неправильним харчуванням і відсутністю фізичної активності, зростає в усьому світі. З 1980 року кількість людей з діабетом 2 типу в регіоні потроїлася.

Ускладнення діабету можна запобігти за рахунок поліпшення лікування та якості догляду. Діабет можна запобігти за допомогою політики в галузі охорони здоров’я та податків, законодавства, змін навколишнього середовища і підвищення обізнаності громадськості для запобігання факторів ризику, включаючи ожиріння, нездорове харчування і малорухливий спосіб життя.

Приклади таких заходів включають податки на солодкі напої, заборони на рекламу продуктів харчування, підданих ультрафіолетової обробки, для дітей, маркування харчових продуктів на лицьовій стороні упаковки для інформування споживачів про високий вміст солі, цукру і жиру, а також просування безпечних і доступних місць для відпочинку . заохочувати активний спосіб життя. Здорова дієта і 30 хвилин помірної фізичної активності щодня можуть знизити ймовірність того, що діти і підлітки наберуть зайву вагу.

В рамках Глобального плану дій з профілактики неінфекційних захворювань та боротьби з ними ПАОЗ підтримує країни регіону в їх зусиллях по скороченню пов’язаних з діабетом ускладнень і передчасної смертності. ПАОЗ також допомагає країнам купувати ліки для лікування діабету за доступними цінами, скорочуючи витрати, пов’язані з лікуванням цього хронічного захворювання.

Джерело: astrazeneca.com

Back To Top