Skip to content

Від традицій давнини до сучасності...

(0960) 53-45-90

ВООЗ збільшує допомогу країнам, які допомагають справлятися з нестачею кисню та медичними працівниками

Ще десятки тисяч лікарів та медсестер, як очікувалося, знадобляться для управління реанімаційними установами в Латинській Америці та Карибському басейні. ВООЗ допомагає країнам розгорнути медичні бригади та збільшити виробництво кисню; дарує життєво важливі запаси.

Вашингтон, округ Колумбія, 12 травня 2021 р. (ВООЗ) – Оскільки дефіцит медичних працівників і запаси кисню “небезпечно низькі”, Панамериканська організація охорони здоров’я (ВООЗ) активізує пожертви та технічну допомогу країнам Латинської Америки та Карибського басейну, Про це сьогодні заявила директор ВООЗ Карісса Ф. Етьєн.

На тлі пандемії COVID-19, “збільшення кількості госпіталізацій у нашому регіоні викликає безпрецедентну проблему постачання кисню”, – сказала доктор Етьєн на своєму щотижневому брифінгу в ЗМІ. У відповідь ВООЗ допомагає країнам нарощувати виробництво кисню та дарує життєво важливі запаси, включаючи 7000 імпульсних оксиметрів та майже 2000 кисневих компресорів.

«Ми співпрацюємо з міністерствами охорони здоров’я, особливо у важко постраждалих місцях, таких як Болівія, Антигуа та Барбуда, щоб допомогти країнам переробити свої моделі догляду та оновити свої клінічні рекомендації, щоб оптимізувати наявні ресурси та забезпечити отримання більшої кількості пацієнтів. кисень, який їм потрібен », – сказав доктор Етьєн.

Тим часом ВООЗ допомогла розгорнути 26 бригад екстреної медичної допомоги у 23 країнах. “Крім того, було створено близько 400 бригад швидкої медичної допомоги та альтернативних пунктів медичної допомоги, що допомагає країнам розширити можливості завдяки 14 000 нових лікарняних ліжок та 1500 ліжкам інтенсивної терапії”, – додала вона.

Але, враховуючи поточне поширення хвороби, очікується, що для задоволення потреб реанімаційного відділення половини країн Латинської Америки та Карибського басейну буде потрібно додатково 20 000 лікарів та понад 30 000 медсестер, сказав д-р Етьєн.

“Протягом цієї пандемії ми спостерігали, що відбувається, коли країни деприоритизують системи охорони здоров’я”, – стверджував доктор Етьєн. “Незалежно від дефіциту ЗІЗ, ліжок інтенсивної терапії, кисню чи медичних працівників, країни змушені діяти швидко, щоб компенсувати роки недоінвестицій. І хоча країни різко розширили свої можливості у галузі охорони здоров’я лише за кілька місяців, наші медичні працівники продовжують відчувати напругу цієї пандемії “.

Звертаючи увагу на Міжнародний день медичної сестри, який відзначається сьогодні, доктор Етьєн закликав покращити реакцію на COVID-19 та «відробити краще» від пандемії, інвестуючи в медсестер та забезпечивши їм «інструменти, навчання та ресурси, необхідні для безпечної роботи.

“Давайте вшануємо працю, жертви та внески медсестер по всій Америці, які допомагають забезпечити рятувальну допомогу пацієнтам з COVID”, – продовжила вона.

З початку пандемії кількість медичних працівників, які заразилися COVID-19 в Латинській Америці та Карибському басейні, зросла щонайменше до 1,8 мільйона. Близько 9000 померли від вірусу – більшість із них – медсестри.

Звіти з 18 країн регіону показують, що зараз близько 1,5 мільйона медичних працівників повністю вакциновані проти COVID-19.

“Ми закликаємо країни максимально використати обмежені дози, захистивши медичних працівників – включаючи 8,4 мільйона медсестер, які працюють у нашому регіоні, – спочатку”, – сказав д-р Етьєн.

Що стосується поширення пандемії, вона сказала, що вірус прискорюється в прикордонних зонах багатьох країн. У Центральній Америці повідомляється про зростання зараження вздовж районів Гондурасу та Коста-Рики, які межують з Нікарагуа, а також у прикордонних регіонах Гватемали та Сальвадору. У Південній Америці кількість випадків зростає в районах Болівії та Гайани, які межують з Бразилією.

У Колумбії, де кількість інфекцій зростає тижнями, очікується прискорене зростання після тижня протестів. Куба сприяє зростанню інфекції в Карибському басейні, хоча такі менші країни, як Тринідад і Тобаго, зазнають значного зростання.

Загалом за минулий тиждень в Америці 1,2 мільйона людей були інфіковані COVID-19, і майже 34 000 померли від цієї хвороби.

Продовження поширення чинить сильний тиск на відділення реанімації.

“По всьому регіону майже 80% наших відділень інтенсивної терапії заповнені пацієнтами з COVID, і цифри в деяких місцях ще гірші”, – сказав д-р Етьєн. «У Чилі та Перу 95% ліжок інтенсивної терапії зайняті, більшість із яких – пацієнти з ІРС. Буенос-Айрес, де використовується 96% ліжок інтенсивної терапії, просто посилив обмеження, щоб уникнути краху лікарень. У деяких районах Бразилії є списки очікування на ліжка для реанімації ”.

Джерело: paho.org

Back To Top