skip to Main Content

Від традицій давнини до сучасності...

(0432) 53-45-90(0960) 53-45-90(073) 53-45-900

Оскільки випадки COVID продовжують зростати в Америці, директор ПАОЗ закликає країни «підвести підсумки та діяти»

Оскільки вірус «не зникне найближчим часом», країни повинні посилити тестування та нагляд і забезпечити, щоб вакцини потрапляли туди, де вони найбільше потрібні

Вашингтон, округ Колумбія, 18 травня 2022 року (ПАОЗ) – Оскільки кількість випадків COVID-19 різко зросла в усьому регіоні – на 27,2% за минулий тиждень – директор Панамериканської організації охорони здоров’я (ПАОЗ) Карісса Ф. Етьєн закликала країни вжити заходів для посилення нагляду, заходів громадського здоров’я та вакцинації, а також переконатися, що системи охорони здоров’я готові впоратися з потенційним напливом пацієнтів з COVID-19.

«Минулого тижня в нашій області зафіксовано понад 918 тисяч випадків», – сказав директор сьогодні на брифінгу для ЗМІ. «У 18 країнах зросла кількість госпіталізацій з COVID-19, а в 13 країнах і територіях зросла кількість госпіталізацій у відділеннях інтенсивної терапії».

Після періоду нижчої передачі, директор ПАОЗ підкреслив, що багато країн відмовилися від заходів охорони здоров’я, таких як носіння масок і соціальне дистанціювання.

Але оскільки лише 14 із 51 країни та території Америки досягли цілі Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо 70% охоплення вакцинацією, занадто багато людей залишаються незахищеними.

У деяких країнах охоплення вакцинацією є особливо низьким серед тих, хто ризикує захворіти важким захворюванням, включаючи літніх людей, вагітних жінок і людей із наявними захворюваннями, зазначила вона.

«Кожна країна захищена лише настільки, наскільки найуразливіші її населення», — сказав д-р Етьєн. «Настав час підвести підсумки цих цифр і діяти. COVID-19 знову зростає в Америці».

Незважаючи на те, що протягом останніх двох років він створив «неймовірні мережі для тестування на COVID та геномного нагляду», директор ПАОЗ сказав, що показники тестування неухильно знижувалися з січня.

«Ми повинні стежити за вірусом», – сказала вона, закликаючи країни підтримувати та зміцнювати інфраструктуру тестування та гарантувати, що в місцях, де доступні самотестування, результати повідомляються органам охорони здоров’я.

Країни також повинні підтримувати інвестиції у відділення інтенсивної терапії (ICU) та потужності лікарень, щоб можна було швидко розширити послуги, щоб задовольнити потенційний сплеск нових інфекцій, додала вона.

Директор ПАОЗ закликав країни бути готовими відновити заходи охорони здоров’я в тих районах, де зростає кількість випадків захворювання, і забезпечити захист найбільш вразливих груп, особливо зараз, коли постачання вакцин більше не є перешкодою.

«У нас є достатні дози, щоб покрити тих, хто найбільше ризикує, і ми зобов’язані це зробити», – сказала вона.

Звертаючись до ситуації з COVID-19 в регіоні, директор зазначив, що більше половини нових випадків зараження зареєстровано в Північній Америці, де кількість випадків зростала протягом семи тижнів, викликані сплеском у Сполучених Штатах.

У Центральній Америці кількість випадків COVID-19 зросла на 80%, а кількість випадків захворювання також зросла в країнах Південної Америки.

У Карибському басейні кількість нових інфекцій зростає п’ять тижнів поспіль, при цьому кількість випадків зросла на 9,3%, а смертність – на 49%.

Оскільки наступного тижня найвищі органи охорони здоров’я світу збираються на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в Женеві, щоб визначити глобальні пріоритети громадського здоров’я, директор ПАОЗ сказав, що надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров’я залишаться головними в порядку денному.

«Ми повинні використати те, чого навчилися з минулих надзвичайних ситуацій, щоб сформувати майбутнє, де наші системи охорони здоров’я та керівництво будуть краще підготовлені до наступних викликів», – сказала вона.

«Чим краще підготовлені наші системи охорони здоров’я, тим менше життів ми втрачаємо і тим сильнішим і стійкішим стає наше суспільство».

Джерело: paho.org

Back To Top