skip to Main Content

Від традицій давнини до сучасності...

(0432) 53-45-90(0960) 53-45-90(073) 53-45-900

Evusheld значно захищатиме від симптоматичного COVID-19 протягом щонайменше шести місяців у дослідженні PROVENT Phase III у групах високого ризику

Дослідження з профілактики (профілактики) перед контактом знизило ризик симптоматичного COVID-19, без тяжких захворювань або смертей, пов’язаних з COVID-19 у групі Evusheld
Дані опубліковані в New England Journal of Medicine

Детальні результати дослідження PROVENT Phase III з передконтактної профілактики (профілактики) показали, що Evusheld від AstraZeneca ( тиксагівімаб і цилгавімаб), раніше AZD7442, знижував ризик розвитку симптоматичного COVID-19 на 77% у первинному аналізі та на 83% у результатах первинного аналізу. шестимісячний контрольний аналіз у порівнянні з плацебо.Протягом шести місяців спостереження у групі Евушельда не було випадків тяжкого захворювання або смертей, пов’язаних із COVID-19 .

Понад 75% учасників PROVENT на початковому етапі мали супутні захворювання, які піддавали їх високому ризику захворіти на важку форму COVID-19 у разі інфікування, включаючи людей із ослабленим імунітетом і можуть мати неадекватну імунну відповідь на вакцинацію.

Додаткові фармакокінетичні дані показали, що концентрації Евушельду залишалися підвищеними в сироватці протягом шести місяців після введення, підтверджуючи, що одноразова доза може забезпечити довготривалий захист від COVID-19 тривалістю щонайменше шість місяців.

Дані були опубліковані в Інтернеті сьогодні в New England Journal of Medicine .

Майрон Дж. Левін, доктор медичних наук, професор педіатрії та медицини Школи медицини Університету Колорадо, США, і головний дослідник PROVENT у дослідженні, сказав: «Хоча вакцини проти COVID-19 були високоефективними щодо зменшення госпіталізації та смертності, випадки продовжуються. зросте, і багато людей залишаються у групі високого ризику, включаючи осіб із ослабленим імунітетом та тих, хто не може бути вакцинований. Ці важливі дані, опубліковані в Медичному журналі Нової Англії, дають впевненість у тому, що одна легко введена внутрішньом’язово доза препарату Евушелд може забезпечити тривалий захист уразливих груп населення. Крім того, було показано, що Evusheld нейтралізує BA.2, який наразі є домінуючим циркулюючим варіантом COVID-19» .

Мене Пангалос, виконавчий віце-президент з досліджень і розробок BioPharmaceuticals, AstraZeneca, сказав: «Ці дані доповнюють зростаючу кількість доказів, що підтверджують використання Evusheld для запобігання симптоматичного та важкого COVID-19, особливо для тих людей, які не можуть адекватно реагувати на вакцинації та потребують додаткового захисту. Зараз Evushold доступний у багатьох країнах світу, і ми просуваємо заявки на доконтактну профілактику, а також на лікування від легкої до середньої тяжкості».

У первинному аналізі ефективності одноразова доза 300 мг внутрішньом’язово (IM) Evusheld знизила ризик розвитку симптоматичного COVID-19 порівняно з плацебо на 77% (95% довірчий інтервал [ДІ] 46, 90; p<0,001) при медіана спостереження 83 дні. Симптоматичний COVID-19 виник у 8/3441 (0,2%) та 17/1731 (1,0%) учасників у групах Evusheld та плацебо відповідно.

Порівняно з первинним аналізом, розширений подальший аналіз продемонстрував більше зниження захворюваності на COVID-19 у групі Evusheld із 83% зниженням відносного ризику (95% ДІ 66, 91) у порівнянні з плацебо за середнім періодом спостереження до 196 днів. Симптоматичний COVID-19 виник у 11/3441 (0,3%) та 31/1731 (1,8%) учасників у групах Evusheld та плацебо відповідно. Ефективність загалом була однаковою в підгрупах учасників, де можна було оцінити.

За результатами шестимісячного подальшого аналізу в групі Evusheld не було випадків тяжкого/критичного COVID-19, смертей, пов’язаних із COVID-19, чи госпіталізації ; у групі плацебо було зареєстровано п’ять випадків тяжкого/критичного захворювання, сім госпіталізацій та дві смерті, пов’язані з COVID-19.

Евушельд загалом добре переносився в PROVENT, і жодних проблем з безпекою не було виявлено під час первинного або шестимісячного аналізу. Побічні явища наростали з однаковою швидкістю в групах Евушелда та плацебо. Найпоширенішою побічною подією була реакція в місці ін’єкції, яка виникала у 2,4% учасників у групі Evusheld та у 2,1% учасників у групі плацебо.

Вважається, що приблизно 2% населення планети мають підвищений ризик неадекватної відповіді на вакцинацію проти COVID-19, і вони можуть отримати особливу користь від передконтактної профілактики за допомогою Evusheld .У цю групу входять люди з ослабленим імунітетом, наприклад, хворі на рак або пацієнти з трансплантацією, або ті, хто приймає імуносупресивні препарати. Люди з підвищеним ризиком зараження вірусом SARS-CoV-2 також можуть отримати користь від захисту за допомогою Evusheld.

Раніше AstraZeneca оголосила про позитивні результати високого рівня у дослідженні TACKLE Phase III у лікуванні легкого та середнього ступеня тяжкості COVID-19. Повні результати будуть представлені на майбутньому Європейському конгресі клінічної мікробіології та інфекційних захворювань (ECCMID) і подані для публікації в рецензованому медичному журналі.

Примітки

PROVENT
PROVENT — це рандомізоване подвійне сліпе, плацебо-контрольоване багатоцентрове дослідження фази III, яке оцінює ефективність та безпеку одноразової внутрішньом’язової дози 300 мг препарату Евушелд у порівнянні з плацебо .

для профілактики SARS-CoV-2 RT-PCR позитивного симптоматичного COVID-19 у учасників, які не мали інфекції SARS-CoV-2 на початковому етапі. Дослідження проводилося в 87 місцях у США, Великобританії, Іспанії, Франції та Бельгії. 5197 учасників були рандомізовані у співвідношенні 2:1 для отримання одноразової внутрішньом’язової дози 300 мг AZD7442 (n = 3460) або фізіологічного розчину плацебо (n = 1737), які вводили у вигляді двох окремих послідовних внутрішньом’язових ін’єкцій. Це перше дослідження фази III, проспективно розроблене для оцінки моноклональних антитіл для передконтактної профілактики симптоматичного COVID-19, із цільовим включенням учасників із підвищеним ризиком неадекватної відповіді на вакцинацію або з високим ризиком тяжкого захворювання COVID-19.

Первинний аналіз , опублікований 20 серпня 2021 року, базувався на 5 172 учасниках, з фіксацією даних 5 травня 2021 року. Основною кінцевою точкою ефективності був перший випадок будь-якої симптоматичної хвороби SARS-CoV-2, позитивної за допомогою RT-PCR, що виникла після дози раніше. до дня 183. Шестимісячне оцінювання проводилося з використанням межі даних від 29 серпня 2021 року. Суб’єкти будуть спостерігатися протягом 15 місяців. Учасники, які вирішили отримати вакцинацію в будь-який момент під час дослідження PROVENT, були включені в аналіз ефективності до дня вакцинації.

Учасниками були дорослі віком від 18 років, яким було б корисно профілактику за допомогою Evusheld , що визначається як підвищений ризик неадекватної реакції на активну імунізацію (передбачувана погана відповідь на вакцини або непереносимість вакцинації) або підвищений ризик зараження SARS-CoV-2. , включно з тими, чиє місце розташування чи обставини створюють для них значний ризик зараження вірусом SARS-CoV-2. Учасники на момент скринінгу були невакцинованими та мали негативний серологічний тест на SARS-CoV-2 у місці надання допомоги.

Більше 75% учасників PROVENT мали вихідні супутні захворювання та інші характеристики, які пов’язані з підвищеним ризиком важкої форми COVID-19 у разі інфікування, включно з тими, хто страждає на імуносупресивну хворобу або приймають імуносупресивні препарати, діабет, важке ожиріння або серцеві захворювання, хронічні обструктивні захворювання легень, хронічні захворювання нирок і печінки. Приблизно 43% учасників були віком від 60 років.

Evusheld
Evusheld , раніше відомий як AZD7442, є комбінацією двох антитіл тривалої дії – тіксагевімабу (AZD8895) і цилгавімабу (AZD1061) – отриманих з В-клітин, донорованих особами, раніше інфікованими вірусом SARS-CoV-2. Виявлені медичним центром Університету Вандербільта та  ліцензовані AstraZeneca у червні 2020 року, людські моноклональні антитіла зв’язуються з різними ділянками на шиповому білку SARS-CoV-2.і були оптимізовані AstraZeneca з подовженням періоду напіввиведення та зниженим зв’язуванням рецептора Fc і C1q комплементу. Подовження періоду напіввиведення більш ніж втричі збільшує тривалість його дії порівняно зі звичайними антитілами;Дані з фази III дослідження PROVENT показують, що захист триває щонайменше шість місяців.Знижене зв’язування з рецептором Fc має на меті мінімізувати ризик антитілозалежного посилення захворювання – явища, при якому специфічні для вірусу антитіла сприяють, а не пригнічують інфекцію та/або захворювання.

З’являється все більше доказів у багатьох незалежних дослідженнях in vitro та in vivo (модель на тваринах), що підтверджують потенціал Evusheld для захисту від підваріантів BA.1, BA.1.1 та BA.2 Omicron SARS-CoV-2. Дані Школи медицини Вашингтонського університету продемонстрували , що Evusheld зберіг нейтралізуючу активність проти субваріанта BA.2 з високим рівнем передачі, який на даний момент є домінуючим штамом у всьому світі.Це дослідження також показало, що Evusheld зменшував вірусне навантаження та обмежував запалення в легенях (in vivo) у всіх варіантах Omicron.

Evusheld має реєстраційну ліцензію в Європейському Союзі та отримала умовну реєстраційну ліцензію від Агентства по регулюванню лікарських засобів та медичних товарів (MHRA) у Великобританії для передконтактної профілактики COVID-19. Evusheld дозволений для екстреного використання для передконтактної профілактики COVID-19 у США. Evushold також дозволений для використання та постачається в кількох інших країнах світу. Регулярні документи прогресують як у профілактиці, так і в лікуванні в усьому світі.

Evushold  розробляється за підтримки уряду США, включаючи федеральні кошти Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб; Офіс помічника секретаря з питань готовності та реагування; Управління перспективних біомедичних досліджень і розробок у партнерстві з Міністерством оборони; Виконавчий офіс Спільної програми з хімічного, біологічного, радіологічного та ядерного захисту, за договором № W911QY-21-9-0001.

Згідно з умовами ліцензійної угоди з Vanderbilt, AstraZeneca сплачуватиме однозначні роялті за майбутні чисті продажі.

Джерело: astrazeneca.com

Back To Top