skip to Main Content

Від традицій давнини до сучасності...

(0432) 53-45-90(0960) 53-45-90(073) 53-45-900

Вакцина COVID-19 AstraZeneca ефективна проти дельта (“Індійського”) варіанту

Реальні дані продемонстрували 92% ефективність вакцини проти госпіталізацій завдяки варіанту Delta

Нові дані Англійського громадського здоров’я (PHE) продемонстрували, що вакцина COVID-19 AstraZeneca пропонує високий рівень захисту від варіанту Delta (B.1.617.2; раніше “індійський” варіант).

Дані реального світу з PHE, опубліковані у переддруковій версії , продемонстрували, що дві дози вакцини COVID-19 AstraZeneca є 92% ефективною проти госпіталізації завдяки варіанту Delta та не свідчать про смерть серед вакцинованих. Вакцина також продемонструвала високий рівень ефективності проти варіанту Альфа (B.1.1.7; раніше варіант “Кент”) із зменшенням кількості госпіталізацій на 86% і смертності не повідомлялося.

Дані свідчать про те, що ефективність вакцини проти більш легкого симптоматичного захворювання, хоча і була значною, була нижчою. Ефективність вакцини проти симптоматичного захворювання становила 74% проти варіанту Альфа та 64% проти варіанту Дельта.

Більш висока ефективність проти важких захворювань та госпіталізації підтверджується нещодавніми даними, які показують сильну реакцію Т-клітин на вакцину COVID-19 AstraZeneca , що повинно корелювати з високим та довговічним захистом. 1

Мене Пангалос, виконавчий віце-президент з досліджень і досліджень BioPharmaceuticals, зазначив: “Ці фактичні факти свідчать про те, що вакцина COVID-19 AstraZeneca забезпечує високий рівень захисту від варіанту Delta, що в даний час є критично важливим питанням з огляду на його швидку передачу. Дані показують, що вакцина надалі матиме значний вплив у всьому світі, враховуючи те, що вона продовжує забезпечувати переважну більшість поставок в Індію та установу COVAX “.

Аналіз включав 14 019 випадків варіанта Delta – 166 з яких були госпіталізовані – з 12 квітня по 4 червня, враховуючи госпіталізацію невідкладної допомоги в Англії.

Ці фактичні докази щодо варіанту Delta ґрунтуються на обмеженому спостереженні після другої дози, що може вплинути на оцінку ефективності.

Варіант Delta є ключовим фактором, що сприяє поточній хвилі зараження на Індійському субконтиненті та за його межами. Нещодавно він замінив варіант Альфа як домінуючий штам у Шотландії і відповідає за помітне збільшення випадків захворювання у Сполученому Королівстві. Стратегічна консультативна група ВООЗ з питань імунізації (SAGE) рекомендує вакцину COVID-19 AstraZeneca у країнах, де переважають нові варіанти, такі як дельта-варіант.

Джерело: astrazeneca.com

Back To Top