skip to Main Content

Від традицій давнини до сучасності...

(0432) 53-45-90(0960) 53-45-90(073) 53-45-900

Vaxzevria індукує імунітет принаймні один рік після одноразового прийому та сильні імунні реакції після пізньої другої дози або третьої

Субаналіз випробувань COV001 та COV002, проведених Оксфордом, з Vaxzevria, викликав сильну імунну відповідь після тривалого інтервалу другої дози до 45 тижнів або після третьої підвищувальної дози.

Результати, опубліковані Оксфордським університетом на переддрукованому сервері The Lancet , продемонстрували, що рівень антитіл залишається підвищеним від вихідного рівня принаймні протягом одного року після прийому одноразової дози.

Подовжений інтервал між першою та другою дозою Ваксіврії до 45 тижнів привів до збільшення в 18 разів реакції антитіл, виміряної через 28 днів після другої дози. З 45-тижневим інтервалом дозування між першою та другою дозою титри антитіл були в чотири рази вищими, ніж з 12-тижневим інтервалом, демонструючи, що більш тривалий інтервал дозування не шкодить, але може забезпечити більш міцний імунітет.

Крім того, третя доза Ваксжеврії, що давалася принаймні через 6 місяців після другої дози, підвищувала рівень антитіл у шість разів і підтримувала відповідь Т-клітин. Третя доза також призвела до вищої нейтралізуючої активності щодо варіантів Альфа (В.1.1.7, “ Кент ”), Бета (В.1.351, “ Південноафриканська ”) та Дельта (В.1.617.2, “ Індіанець ”).

Як друга пізня доза, так і третя доза Ваксеврії були менш реактогенними, ніж перша доза.

Професор сер Ендрю Дж. Поллард, головний дослідник і директор Оксфордської групи вакцин в Оксфордському університеті, сказав: «Це повинно стати обнадійливою новиною для країн з меншим обсягом поставок вакцини, які можуть бути стурбовані затримками з наданням других доз їх населення. Існує відмінна реакція на другу дозу, навіть після 10-місячної затримки з першою ”.

Сер Мене Пангалос, виконавчий віце-президент з науково-дослідних робіт BioPharmaceuticals, зазначив: «Демонстрація вакцини генерує надійну та довговічну імунну відповідь, що важливо для забезпечення впевненості у довгостроковому захисті. Ми з нетерпінням чекаємо продовжувати співпрацювати з Оксфордським університетом та рекомендувати органам усього світу для подальшої оцінки впливу цих даних “.

В аналіз були включені добровольці у віці від 18 до 55 років, які брали участь у випробуваннях COV001 та COV002 і отримували або одну дозу, або дві дози вакцини COVID-19 AstraZeneca .

Джерело: astrazeneca.com

Back To Top