skip to Main Content

Від традицій давнини до сучасності...

(0432) 53-45-90(0960) 53-45-90(073) 53-45-900

ВООЗ активізує нагляд за COVID-19 та закупівлю вакцин для боротьби з наростаючими інфекціями, повідомляє директор ВООЗ

Мережа геномного нагляду розширена, щоб відстежувати варіанти, тоді як понад 2,5 мільйона доз вакцин, закуплених через COVAX, надходять у 17 країн.

Вашингтон, округ Колумбія, 31 березня 2021 р. (ВООЗ) – Директор Панамериканської організації охорони здоров’я Карісса Ф. Етьєн заявила, що ВООЗ посилила спостереження за вірусами, заготівлю вакцин та постачання обладнання для допомоги країнам Америки у боротьбі з пандемією COVID-19. Але вірус продовжує тяжко жертвувати: за перші три місяці 2021 року зафіксовано 19,7 мільйона випадків і 475 000 смертей, за її словами.

“Усі країни повинні бути в стані підвищеної готовності: у цій пандемії самозаспокоєння призводить до більшої кількості випадків”, – сказала доктор Етьєн під час щотижневого брифінгу в ЗМІ. «Ми закликаємо наші держави-члени посилити нагляд і діяти при перших ознаках зростання кількості справ. Не чекайте, поки вас розгромить. Ризики для людей та систем охорони здоров’я занадто високі “.

На знак надій, “майже всі наші держави-члени впроваджують вакцини”, – сказала вона. «Станом на вчора 124 мільйони людей отримали принаймні одну дозу вакцин в Америці, а понад 58 мільйонів виконали свої програми щеплень. Гаїті найближчим часом піде за цим прикладом, оскільки перша партія від COVAX надійде найближчими тижнями », – сказала вона, маючи на увазі глобальний альянс для забезпечення рівного доступу до вакцин.

За останні 30 днів понад 2,5 мільйона доз вакцин, закуплених через COVAX, досягли 17 країн завдяки зусиллям, координованим Револьверним фондом ВООЗ, визнаним агентом із закупівель для COVAX, повідомив д-р Етьєн. Цього тижня Гайана, Беліз, Багами, Тринідад і Тобаго отримали свої перші партії.

“Але, коли ми відзначаємо прогрес, ми не можемо закрити очі на той факт, що постачання вакцин і надалі є нашою найбільшою проблемою”, – сказала вона. «Значна частина цього пов’язана із затримками виробництва, оскільки виробники поспішають нарощувати потужності. Але ми також бачимо занадто багато прикладів націоналізму вакцин, що ще більше обмежує доступність у світі ».

“Нинішня система надійно підключена до несправедливості, і це неприйнятно”, – продовжила вона. “Вакцини повинні бути доступними всім, хто їх потребує, незалежно від того, де вони проживають”.

Протягом перших трьох місяців 2021 року ВООЗ боровся з пандемією на двох інших фронтах.

ВООЗ “значно розширила” свою мережу геномного спостереження COVID-19 для виявлення та відстеження варіантів SARS-Cov-2, сказав д-р Етьєн. Зараз у мережі бере участь двадцять одна країна, «що дає нам набагато кращу картину варіантів, що циркулюють у нашому регіоні».

Принаймні один із трьох варіантів, що викликають занепокоєння, був виявлений у 32 країнах та територіях Америки, згідно з останніми епідеміологічними оновленнями ВООЗ. Варіанти можуть збільшити передачу та вірулентність вірусу або знизити ефективність заходів охорони здоров’я та соціальних заходів або діагностики, вакцин та терапевтичних засобів, хоча про них ще багато чого слід дізнатись.

Крім того, ВООЗ допомогла придбати понад 3 мільйони одиниць медичних масок для країн регіону. “І ми щодня активно підтримуємо уряди в пошуку рішень щодо кисню та інших обмежень у постачанні”, – сказала вона.

Тим не менше, поки вакцини не стануть більш доступними, профілактичні заходи є найкращим варіантом для регіону, сказав д-р Етьєн, закликаючи країни дотримуватися заходів громадського здоров’я, таких як фізичне дистанціювання, маски, гігієна рук та уникання змішування з людьми з інших домогосподарств.

“Без запобіжних заходів наш регіон може зіткнутися зі сплеском навіть більшим, ніж минулий”, – сказала вона. «Тож дозвольте мені бути якомога чіткішими. Мої основні вказівки щодо місць, де спостерігається стрибок передачі, можна узагальнити двома словами: Залишайтеся вдома “.

“Ми всі повинні зіграти свою роль у дотриманні заходів щодо охорони здоров’я, що застосовуються для захисту наших громад”, – продовжила вона. “Отак ми рятуємо життя. Отак ми перемогли COVID-19 “.

Джерело: paho.org

Back To Top